Tokat Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Afrikalı öğrenciler Ziraat Fakültesini tercih ediyor

TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. BÜNYAMİN ŞAHİN, ZİRAAT FAKÜLTESİNDE CİDDİ MİKTARDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİNİN BULUNDUĞUNA DİKKAT ÇEKEREK, “ÖZELLİKLE “AFRİKA ÜLKELERİNDEN ÜNİVERSİTEMİZE GELEN ÖĞRENCİLER ARASINDA ZİRAAT FAKÜLTEMİZE YOĞUN BİR KATILIM SÖZ KONUSU” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Afrikalı öğrenciler Ziraat Fakültesini tercih ediyor
143 views
12 Ocak 2021 - 11:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Ziraat Fakültesi’nde ciddi miktarda uluslararası öğrencinin bulunduğuna dikkat çekerek, “Özellikle Afrika ülkelerinden üniversitemize gelen öğrenciler arasında Ziraat fakültemize yoğun bir katılım söz konusu” dedi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Ziraat Fakültesi tarafından “Tarım Öğretiminin 175. Yılında Pandeminin Tarım Eğitimine Etkileri” konulu söyleşi online yapıldı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşinin açılış konuşmasını Dr. Öğretim Üyesi Yasin Bedrettin Karan yaptı. Daha sonra konuşma yapan Rektör Şahin ise korona virüs salgını sebebiyle etkinliği online yaptıklarını dile getirdi. Ziraat fakültesinde ciddi miktarda uluslararası öğrencinin bulunduğuna dikkat çeken Rektör Şahin,” Ziraat olmazsa olmaz alanlardan bir tanesidir. İnsanoğlu var olduğu sürece, beslenme temel gereksinimdir. Bu nedenle Ziraat Fakültesi ilelebet var olacaktır. İnsanlara katkısı artarak devam edecektir. Özellikle Afrika ülkelerinden üniversitemize gelen öğrenciler arasında Ziraat fakültemize yoğun bir katılım söz konusudur. Bu yıl su ürünleri mühendisliği bölümünü aktif hale getirmek üzere çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah önümüzdeki yıl öğrenci talebinde bulunacağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Ziraat Yüksek Mühendisi Sürur Kır’ın katıldığı söyleşide öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Pandeminin tarım sektörüne yapmış olduğu etkileri dile getiren Kır, dünyada yaşanan olumsuzluklara rağmen ülkemizde izlenen tarım politikaları sayesinde vatandaşlarımızın gıda konusunda, gıda temininde ciddi bir sıkıntı yaşamadığını ifade etti.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüstem Cangi ise Pandemi döneminde öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için her türlü olanağın kullanıldığını kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.