Tokat Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kış şartlarında esnafın pandemi endişesi

TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ALİ ÇELİK, YAKLAŞAN KIŞ ŞARTLARINDA DEVAM EDEN PANDEMİ VE VADESİ GELEN FİNANSAL DÖNÜŞLERİN SSK VE MALİYE ÖDEMELERİNİN ÜSTESİNDEN NASIL GELİNEBİLECEĞİYLE İLGİLİ SOMUT ÇÖZÜMLER ORTAYA KONULMASI GEREKTİĞİNİ İFADE EDEREK, “AKSİ TAKDİRDE ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE DAHA CİDDİ SIKINTILARLA KARŞI KARŞIYA GELEBİLİRİZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kış şartlarında esnafın pandemi endişesi
142 views
23 Eylül 2020 - 15:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, yaklaşan kış şartlarında devam eden pandemi ve vadesi gelen finansal dönüşlerin SSK ve maliye ödemelerinin üstesinden nasıl gelinebileceğiyle ilgili somut çözümler ortaya konulması gerektiğini ifade ederek, “Aksi takdirde önümüzdeki süreçte daha ciddi sıkıntılarla karşı karşıya gelebiliriz” dedi.

Tokat’ta basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Çelik, gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu. Mart ayında tüm dünyanın ve ülkemizin yaşamış olduğu pandemi krizinin ekonomik problemlerin daha da hissedilir hale gelmesini sağladığını ifade eden Başkan Çelik, “Pandemi döneminde bir araya gelip bu tablodan olumsuz etkilenen özellikle sağlık, eğitim, ulaştırma, kafe, restoran gibi hizmet sektörlerinin desteklenmesini zorunlu kılmıştır. Ancak nakdi yardımların pandemiden fazla etkilenmeyen çalışmayan, üretmeyen insanlara yapılması, bulunabilen bütün kaynakların ötelemeli, düşük faizli finansal kaynak olarak tüm sektörlere verilmesi, SGK ödemeleri ve stopajların ertelenmesiyle kamu alacaklarının ötelenmesi; sorunun çözülmesine değil ötelenmesine sebep olmuştur. Bu süreci finans çevrelerinin iyi yönetememesi, doğru sektörlere ve ihtiyacı olan iş insanlarının kredi alamamasına araç, altın ve dövizde hareketliliğin artmasına sebebiyet verdi” dedi

Başkan Çelik, iş dünyası ve ekonomi yönetimi her zamankinden daha çok bir araya gelerek çözüm önerilerini tartışarak ciddi ve radikal kararlar alması gerektiğini ifade ederek, “Toplumsal mutabakat sağlanmalı, ekonomi yönetimi samimiyetini liyakatını ortaya koymalıdır. Pandemiden etkilenen sektörler, nakit desteği, kira desteği, elektrik, doğalgaz, akaryakıt destekleri gibi somut yardımlarla desteklenmelidir. En önemlisi yaklaşan kış şartlarında devam eden pandemi ve vadesi gelen finansal dönüşler SSK ve Maliye ödemelerinin üstesinden nasıl gelinebileceğiyle ilgili somut çözümler ortaya konulmalıdır. Aksi takdirde önümüzdeki süreçte daha ciddi sıkıntılarla karşı karşıya gelebiliriz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.