Tokat Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yerli firmalara destek çağrısı

TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI (TTSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. ALİ ÇELİK, YERLİ FİRMALARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yerli firmalara destek çağrısı
123 views
15 Haziran 2021 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik, yerli firmalara pozitif ayrımcılık yapılması çağrısında bulundu.

Tokat TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, yazılı yaptığı açıklamasında birçok ilde ihalelerin kamuyu zarara uğratmayacak şekilde yerli firmalara verildiğine dikkat çekti. Başkan Çelik, Pandemi döneminde zor günler geçiren yerel esnafın kamu yararı gözetilerek desteklenmesi çağrısında bulunarak, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bu şehirde yaşayan odalarımıza kayıtlı olan, aidat ödeyen, katma değer ve istihdam oluşturan, kısacası şehrimize değer katan yerel iş insanımıza pozitif ayrımcılık yapılması ve desteklenmesi gerektiğini söylüyoruz. Ziyaretçilerimiz ve yöneticilerimiz ihalelere yerel firmaların katılımını ve kamunun zarar görmeyecek şekilde bu işin organizasyonunu sağlayacak çözümleri üretmelidir. Bunu başarabilen birçok il var. Kısacası bürokrasiye alımları kamuya zarar ettirmeyecek şekilde yerel işletmelerden yapın talimatı verilmelidir. Son dönemlerde pandemi ile beraber büyük sıkıntılar yaşayan iş insanlarımızdan bu konuda bırakın ihaleleri, doğrudan teminlerde bile başka illerden alımlar yapıldığı noktasında yoğun şikayetler alıyoruz. Konuyu yakından takip edeceğimizin ve olumsuzlukları kamuoyu ile paylaşacağımızın olumlu gelişmeler olursa da teşekkür edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.